Laser Q-Switch Nd-Yag PRO MEDIS

Laser Q-Switch Nd-Yag PRO MEDIS – najmocniejszy na rynku - najwyższa moc i wydajność lamp do 1 000 000 strzałów!!! Jest to obecnie najbezpieczniejsza metoda usuwania tatuażu i makijażu permanentnego, która daje bardzo dobry efekt bez pozostawiania blizn oraz uszkodzeń skóry. Laser Q-Switch Nd-Yag PRO MEDIS kumuluje energię w ultrakrótkim impulsie w efekcie czego cząsteczki barwnika ulegają rozbiciu bez nadmiernego przegrzania tkanek. Dzięki zastosowaniu unikalnych parametrów zabiegi są bardzo skuteczne i charakteryzują się niewielkimi efektami ubocznymi, jedynym efektem pozabiegowym są przebarwienia, które najczęściej ustępują samoistnie.

Rodzaje tatuaży: 
Ze względu na sposób wykonania tatuażu dzielimy je na dwa rodzaje:
- tatuaż amatorski – wykonywany jest najczęściej za pomocą barwnika zawierającego cząstki węgla, który wstrzykuje się na różną głębokość (może to w przyszłości utrudnić jego usuwanie)
- tatuaż profesjonalny – wykonywany jest za pomocą sterylnej igły i barwnika, bardzo często jest wielokolorowy.

Jak działa laser?

Bardzo krótkie impulsy wysoko skoncentrowanej energii światła o odpowiedniej długości fali, kierowane na pigment tatuażu w skórze, pozwalają rozbić pigment na drobne cząsteczki. Cząstki rozbitego pigmentu są na tyle małe, że system immunologiczny naszego organizmu bez trudu je usuwa. Proces ten musi być powtórzony kilkukrotnie, a przerwy między zabiegami to od 4 do 8 tygodni. Wydłużenie przerwy między zabiegami nie powoduje cofania się procesu. Metoda, którą oferujemy pozwala na usunięcie tatuażu bez większych skutków ubocznych takich jak: blizny czy długotrwałe uszkodzenia skóry. W większości przypadków kończy się na delikatnym zaczerwienieniu i minimalnej opuchliźnie, która ustaje w przeciągu kilku dni. Podczas zabiegu Klient może odczuwać lekkie pieczenie naskóra, sam zabieg nie przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu.

Ilość i częstotliwość zabiegów.

Usunięcie tatuażu wymaga przeprowadzenia od kilku do kilkunastu zabiegów (średnio 3 - 10 zabiegów). Jest to zależne od rodzaju tatuażu, gęstości i koloru pigmentu, głębokości, na której znajduje się barwnik koloru, miejsca na ciele, rodzaju skóry, wieku tatuażu i indywidualnej reakcji każdego organizmu na działanie lasera. Dlatego czasami usunięcie tatuażu staje się większym wyzwaniem i wymaga dużej ilości zabiegów, w skrajnych przypadkach całkowite zlikwidowanie tatuażu jest niemożliwe.
Zwykle łatwiej jest usunąć tatuaż profesjonalny, ponieważ barwnik znajduje się na tej samej głębokości.

Zabiegi wykonuje się w odstępach około sześciotygodniowych. Podczas tej przerwy rozbite drobinki barwnika są wchłaniane przez organizm, co uwidacznia się stopniowym rozjaśnianiem tatuażu. Należy pamiętać, że usuwanie barwnika znajdującego się bardzo głęboko jest trudne i nie zawsze możliwe do zrealizowania. Najtrudniejsze do usunięcia są kolory jasne takie jak pomarańcz, żółty, jasna zieleń, różowy, błękitny. Białego pigmentu nie da się usunąć wcale.

Jeśli planujesz pokrycie starego wzoru nowym, a zabiegiem chcesz jedynie rozjaśnić wzór aby umożliwić łatwe wykonanie nowego wystarczy od 1 do 4 zabiegów. Wykonanie nowego tatuażu w miejscu, gdzie był rozjaśniony stary tatuaż jest możliwe po upłynięciu około 12 tygodni. Jest to najszybszy i najmniej inwazyjny sposób na pokrycie nowym wzorem, dający ogromne możliwości dla tatuażysty.

Efekty zabiegu laserowego usuwania tatuażu:

Czas trwania zabiegu laserem jest bardzo krótki i w zależności od wielkości wzoru trwa zazwyczaj od kilkunastu minut do godziny.

Jak przygotować się do zabiegu?

Przed przystąpieniem do zabiegu skóra powinna być oczyszczona (najlepiej ciepłą wodą bez użycia kosmetyków), pozbawiona owłosienia i nieopalona.
Przeciwwskazania do zabiegu:

 • Ciąża,
 • Cukrzyca (ze względu na opóźniony proces gojenia),
 • Rozrusznik serca,
 • Wirus HIV,
 • Wirusowe zapalenie wątroby (WZW),
 • Chemioterapia,
 • Choroby nowotworowe,
 • Choroby skóry, których przyczyną jest nietolerancja UV (fotodermatozy),
 • Niektóre choroby skóry: trądzik różowaty, bielactwo, zmiany alergiczne, jeśli zmiany skórne będą narażone na bezpośrednie działanie promieni laserowych,
 • Opalenizna – zbyt duża ilość nagromadzonej melaniny, pochłania dużą dawkę energii co może powodować, przebarwienie skóry, nie należy opalać się (słońce, solarium) przez 4 tygodnie przed i 4 tygodnie po zabiegu,
 • Miesiączka (większa wrażliwość i obniżony próg bólu),
 • Aktywne zmiany wirusowe lub bakteryjne na skórze,
 • Skłonność do infekcji wirusem opryszczki – można zmniejszyć ryzyko aktywacji infekcji stosując profilaktycznie doustne leki przeciwwirusowe przed i po zabiegu,
 • Schorzenia tkanki łącznej (obrzęki limfatyczne),
 • Stosowanie niektórych leków: antykoagulantów np.: Aspiryna, sterydów, leków fotouczulających, niektórych antybiotyków np.: tetracykliny, doksycyliny, pochodnych witaminy A, niektórych leków kardiologicznych, zaleca się odstawienie tych leków, jeśli to możliwe 7 dni przed zabiegiem. Można kontynuować ich stosowanie po 2 tygodniach od zabiegu.
 • Epilepsja (zależy od stanu chorobowego), bezwzględnym przeciwwskazaniem jest Epilepsja Fotogenna,
 • Zaburzenia krzepnięcia krwi,
 • Stosowanie ziół fotouczulających (nagietek, bratek, dziurawiec, skrzyp),
 • Zabiegu nie wykonuje się u osób pod wpływem alkoholu lub narkotyków.

Wpływ lasera na skórę po zabiegu.
Po pierwszym zabiegu wykonanym u danej osoby na ogół widoczny jest efekt zbielenia powierzchni tatuażu, ponieważ powstają pęcherzyki kawitacyjne, które w różny sposób odbijają światło. Taki efekt utrzymuje się około 15 – 30 minut, później skóra przybiera naturalną barwę, a tatuaż jest rozjaśniony. Bezpośrednio po zabiegu widoczny jest obrzęk, który utrzymuje się do kilku dni po zabiegu i zaczerwienienie skóry, Klienci odczuwają ciepło. Przez kilka dni po zabiegu na skórze mogą utrzymywać się małe strupki. W nielicznych przypadkach pojawiają się odbarwienia, przebarwienia, zmiany faktury tkanki.

Pielęgnacja po zabiegu.
Miejsce po zabiegu należy chronić przed infekcją, w pierwszej dobie należy stosować opatrunek z gazy jałowej. Po zabiegu Klient powinien stosować środki na oparzenia takie jak Panthenol 10% - koniecznie w piance. Regularnie natłuszczać miejsce maścią np.: Bepathen (dostępne w aptece bez recepty). Pieczenie i obrzęk, zwłaszcza w pierwszej dobie, zmniejszyć można stosując okłady z lodu np.: Cold Pack (dostępny w aptece bez recepty). Na naświetlanym obszarze mogą wystąpić zasinienia skóry, zanikające w ciągu 5 do 15 dni. W żadnym wypadku nie wolno zrywać strupów powstałych po zabiegu, gdyż grodzi to powstaniem blizny, ani nie drapać rany. Miejsce na skórze należy chronić kremem z wysokim filtrem przed ekspozycją na promieniowanie słoneczne (solarium także) przez 6 tygodni. Do momentu zagojenia należy unikać korzystania z siłowni, sauny i basenu (bezwzględnie przez 3 doby od wykonania zabiegu).

Jaki jest koszt usuwania tatuażu tą metodą?
Koszt jest zależny od wielkości tatuażu (pełny lub kontur), wyceny dokonujemy na konsultacjach w naszym studiu lub na podstawie wysłanego zdjęcia tatuażu drogą elektroniczną.