Dezynfekcja i sterylizacja
Zdrowie, bezpieczeństwo i wysoka jakość usług dla naszych Klientów jest dla nas priorytetem, dlatego do profesjonalnej dezynfekcji i sterylizacji używamy:
Myjka ultradźwiękowa z funkcją podgrzewania, wyposażona w kosz, dekiel, cyfrowe sterowniki mikroprocesorowe. Sterowany czas pracy oraz temperatura podgrzewania. Ultradźwięki docierają do trudnodostępnych miejsc w wyniku czego ma miejsce zjawisko kawitacji, które polega na wytworzeniu w roztworze myjącym olbrzymiej ilości fal ciśnieniowych w postaci implodujących pęcherzyków powietrza, które odrywają zanieczyszczenia od podłoża. Idealne urządzenie do czyszczenia rur, dziobów, sprzętu do piercingu.
Autoklaw kl. B SUN 18-IIP - to jeden z najbardziej zaawansowanych sterylizatorów paro-ciśnieniowych. Potrafi sterylizować praktycznie każdy rodzaj materiałów. Prezentowane przez klasę B funkcje nie są dostępne w pozostałych klasach autoklawów S oraz N.

Najważniejszą cechą, która wyróżnia autoklawy klasy B to frakcjonowana próżnia wstępna. Całkowite usunięcie powietrza otrzymuje się poprzez sekwencję impulsów próżni i wstrzyknięć pary. Jak do tej pory jest to najlepsza z istniejących technik, która daje możliwość sterylizacji każdego rodzaju produktu. Autoklaw klasy B idealnie sprawdza się wszędzie tam, gdzie istnieje znaczna potrzeba bądź sanitarne wymagania sterylizacji materiałów. Autoklaw klasy B zapewnia komfort i bezpieczeństwo procesów sterylizacyjnych w gabinetach. Jednocześnie ułatwia i przyspiesza pracę ludzi. Spełnia wymogi wysokiej wydajności według standardu europejskiego prEN 13060 klasy B. Autoklaw wyposażony jest w drukarkę termiczną podsumowującą przebieg pracy.

Do dezynfekcji używamy również lampy bakteriobójczej. Jest ona jedną z najskuteczniejszych metod dezynfekcji. Urządzenie to emituje promieniowanie UV-C o długości fali 253,7 nm. Promieniowanie to ma najsilniejsze właściwości biobójcze i nieodwracalnie dezaktywuje bakterie, wirusy, pleśnie, grzyby oraz wszelkie inne drobnoustroje. Ze względu na dużą skuteczność działania, lampy bakteriobójcze wykorzystuje się wszędzie tam (blok operacyjny, laboratoria, izby przyjęć, korytarze, poczekalnie, salony tatuaży), gdzie wymagana jest sterylność, a od czystości mikrobiologicznej zależy jakość usług oraz bezpieczeństwo Klientów i personelu.

Desprej - płyn do dezynfekcji małych powierzchni i sprzętu medycznego. Alkoholowy środek dezynfekcyjny do szybkiej dezynfekcji małych powierzchni, przedmiotów i sprzętu medycznego przez spryskiwanie. Jest odpowiedni do stosowania w trudno dostępnych miejscach i wszędzie tam, gdzie konieczne jest zabezpieczenie szybkiego efektu dezynfekcyjnego. Nie zawiera aldehydów. Posiada szerokie spektrum skuteczności dezynfekcyjnej - bakteriobójczy (z TBS włącznie), grzybobójczy, wirusobójczy. Skuteczny na HCV, polio, adeno.